Pletené šaty - HIT, ktorý dobije aj vaše srdce

Už vás nebaví monotónne a neoriginálne oblečenie, ktoré sa hodí len k jednému outfitu a inak je nepoužiteľné? Čo si takto zaobstarať šaty, ktoré sú 100% originál, dajú vyniknúť vašim krivkám a navyše sú bezkonkurenčne pohodlné? Áno! Reč je o pletených šatách, ktoré môžete nosiť nielen v zime, ale aj na jar a jeseň a kombinovať sa dajú takmer k čomukoľvek!

MÓDA, KTORÁ SA VRACIA

Z módnych časopisov vieme, že sa k nám postupom času vracia štýl obliekania z 90. a 80.rokov. Čím ďalej tým viac sa kladie dôraz na prírodné materiály, denim, strapce a handmade výrobky. Skrátka a jednoducho, aj keď sa celý svet teší veľmi futuristickým predstavám, móda zostáva umiernená a snaží sa stavať na tom, čo už skôr fungovalo. Teda len s tým rozdielom, že sa používajú kvalitnejšie a ľahšie materiály, ktoré sú lepšie nositeľné a v oveľa väčšej palete farieb.

PREČO NOSIŤ PLETENÉ ŠATY?

Mnoho žien zažíva pri nákupe šiat nepríjemné pocity. Môže za to hlavne fakt, že im klasické modely 100% nesedí. V kabínke potom skúšajú oblečenie, ktoré sú voľné na mieste, kde by to malo byť úzke a úzke tam, kde by potrebovali, aby to bolo voľné. Pletené šaty sú prirodzene pružné, vďaka čomu sa prispôsobia každému typu postavy a nepríjemné pocity počas nakupovania raz pre vždy odpadnú.

Ďalšou výhodou je aj variácia strihov, ktoré si môžete zaobstarať – od klasických, s rolákom alebo bez, po moderné oversize modely. Vďaka rôznorodému štýlu pletenia a používané vlny ich navyše nemusíte nosiť len v zime, ale svoje vyžitie si nájdu aj v jarnom a jesennom období.

Pletené šaty sa dajú skvele kombinovať. Môžete si ich vziať ku čižmám a kabátu alebo k teniskám a jeansové bunde – obe varianty budú vyzerať skvele a pritom na sebe budete mať dva rôzne outfity.

Hlavné výhody:

 • Zdôraznia krásne ženské krivky
 • Prispôsobia sa každej postave
 • Veľké množstvo modelov, ktoré využijete od jesene do konca jari
 • Sú pohodlné a skvele sa kombinujú
 • Dajú sa vrstviť
 • Ručná výroba

RUČNÉ SPRACOVANIE AKO BONUS NAVYŠE

Ak sa vám do šatníka dostane výrobok, ktorý sa navyše môže pýšiť ceduľkou „handmade“, vyhrali ste skrytý jackpot.

V minulosti bolo ručné spracovanie štandard a nikto sa na neho nepozeral ako na niečo výnimočné. To sa ale zmenilo s modernizáciou práce, kedy ručnú výrobu nahradili stroje, ktoré boli, a sú, schopné vyprodukovať státisíce, na chlp, rovnakých modelov v priebehu niekoľkých minút.

Po čase si ľudia všimli, že sa zo sveta začala vytrácať originalita a rozhodli sa vrátiť k poctivej ručnej práci. To, že sú handmade výrobky originálne je ale len jeden z viacerých dôvodov, prečo si zaslúžia vašu pozornosť. Všetky výrobky, či už to sú pletené šaty, háčkované svetre alebo módne doplnky, sú v rámci svojej výroby šetrné k životnému prostrediu.

Dnes sa navyše už na mnohých miestach, vrátane Českej republiky a Slovenska, propaguje ZERO WASTE (výroba/spracovanie bez plytvania), čím sa ešte viac prehlbuje záujem o zdravší pohľad na svet ako taký. S nákupom predmetu so značkou handmade navyše podporujete aj miestnu výrobu a dávate najavo konkrétnemu človeku, že vás jeho práca baví a máte ju radi. Kvalita a záruka výrobcu je potom ďalším príjemným bonusom, ktorý sa u takýchto výrobkov čaká. Výrobky sú navyše robené s láskou, majú svoj vlastný príbeh a hodnoty, ktoré sa peniazmi merať nedajú. Pri zakúpení handmade totiž získate aj starostlivosť a čas človeka, ktorý pre vás daný predmet navrhol a vyrobil.

Výhody ručnej výroby:

 • 100% originál
 • Výrobky sú ekologické a nezaťažujú prírodu ani pri svojej výrobe
 • Podpora miestneho priemyslu
 • Kvalita vychádzajúca z ručnej práce
 • Za každým výrobkom stojí jedinečný príbeh
 • Kontakt a podpora výrobcu/designera

Autor

Lilian Prášková

20.6.2019

O nás

Neustále sa zaujímame o nové trendy vo svete módy. Snažíme sa vám priniesť novinky i informácie zo sveta Handmade. Pevne dúfame že vás naše články zaujmú a prinesú nový pohľad na ručne vyrábané produkty.

Ďalšie články

Pripravujeme pre vás ďalšie články zo sveta módy a handmade.

Close Menu
×
×

Cart