Handmade v uliciach mesta

Poznáte ten nepríjemný pocit, keď idete po ulici a zrazu oproti sebe vidíte človeka, ktorý má na sebe rovnaký sveter? S ručne vyrábaným oblečením sa toto faux pas nikdy nestane. Aj keď obľuba pletených doplnkov rýchlo rastie, každý výrobok je natoľko originálny, že ho nie je možné duplikovať.

Handmade v sebe ale nesie oveľa viac, než len originalitu, jedná sa spôsob, ako povedať svetu, na čom vám záleží a aké máte v živote priority.

ČO ZNAMENÁ HANDMADE?

Pojem handmade vo väčšine z nás vyvolá hrejivý pocit z predstavy práce robené s láskou a zodpovedajúce kvalitou. Valná väčšina výrobkov je tvorená tradičnými technikami (háčkovanie, pletenie) bez nutnosti priemyselného spracovania, ktoré je riskantné nielen pre životné prostredie, ale aj pre človeka samotného. Jedná sa o poctivú ručnú prácu, ktorá zaberie čas a ktorej výrobky nesú 100% originalitu.

Čo očakávať od handmade výrobkov:

  • Počas výroby rešpektuje prírodu a nezaťažuje ju
  • Výrobok si môžete obohatiť vlastnými nápadmi
  • Každý kúsok v sebe nesie vlastný príbeh
  • Väčšina výrobkov pochádza priamo z kraje výroby
  • Nezameniteľná kvalita ručnej výroby

PREČO JE RUČNÁ VÝROBA TRENDY?

Obľuba ručne vyrábaného oblečenia a doplnkov je trend, ktorému prepadá čím ďalej viac ľudí. Prečo je tak populárne? vývoja módneho priemyslu vieme, že bola móda vždy akýmsi odrazom ľudského spoločenstva a reagovala na to, čo sa v danej dobe odohrávalo. Dnes tomu nie je inak. Mnohonásobne vyššie percento ľudí odkrýva závoj textilného priemyslu a zisťuje, čo všetko stojí za výrobou jedného tričká z Vietnamu alebo Číny.

Dnes nám oveľa viac záleží na tom, čo a od koho si kupujeme, ako fakt, či sa jedná o najnižšiu cenu. Kvalita, ekológia a poctivé remeslo sú odmenené miliónom zákazníkov, ktorým záleží na tom, čo sa s nami deje a kam smerujeme.

3 DÔVODY, PREČO KUPOVAŤ HANDMADE OBLEČENIE

Výhod handmade oblečenia je veľa. Okrem toho, že sa odlíšite od svojich rovesníkov hrá úlohu aj fakt, že sa môžete na samotnej výrobe podieľať so svojimi vlastnými nápadmi a výrobok vám bude ušitý „na mieru“. My sme pre vás vybrali 3 najvýraznejšie dôvody, prečo si myslíme, že stojí ručná výroba za vašu pozornosť.

1. Jedinečnosť

Dnešný svet je preplnený obchodmi s oblečením, do ktorých nemusíme ani chodiť, pretože ich stačí objednať na internete. Aj napriek tomu si v posledných rokoch pletená móda získava čoraz väčšiu obľubu. Dôvodom je túžba po originalite. Čím ďalej viac ľudí sa chce odlišovať od svojho okolia, chce dať priechod svojej osobnosti a rozhodne nechce v rovnakom outfite stretnúť niekoho ďalšieho.

V čase, keď vlastne ani poriadne nevieme, odkiaľ kupované oblečenie je, akým spôsobom bolo spracované a kto ho vyrobil, tiahneme k uvedomeniu, že nám na týchto faktoroch záleží.

2. Rešpekt k prírode

Stále vyššie percento ľudí si uvedomuje, ako je dôležité starať sa nielen jeden o druhého, ale aj celkovo o našu Zem. Vznikajú podporné programy, ako redukovať/eliminovať nadbytok plastov, zakladajú sa obchody bez obalu a zároveň nám záleží na kvalite a šetrné výrobe voči prírode. Handmade oblečenie vychádza z tradičného spôsobu spracovania oblečenie, je bez chemických farbív, väčšinou ho vyrábajú sami autori alebo „rodinné“ výrobne a neškodí prírode. Oblečenie je navyše vyrábané z prírodných materiálov a čím ďalej tým viac Zero waste.

3. Príbeh

Každý výrobok, ktorý dostanete si nesie svoj osobitý príbeh. Či už si zakúpite háčkované šaty alebo ručne pletený sveter, s handmade výrobkom získate aj kus autorovi duše. Takéto oblečenie nesie neoceniteľnú hodnotu a vnáša do celého outfitu čosi navyše, niečo, o čom viete len vy a autor, ktorý pre vás oblečenie vytvoril.

Autor

Lilian Prášková

4.6.2019

O nás

Neustále sa zaujímame o nové trendy vo svete módy. Snažíme sa vám priniesť novinky i informácie zo sveta Handmade. Pevne dúfame že vás naše články zaujmú a prinesú nový pohľad na ručne vyrábané produkty.

Ďalšie články

Pripravujeme pre vás ďalšie články zo sveta módy a handmade.

Close Menu
×
×

Cart