Handmade v uliciach mesta

 

Poznáte ten nepríjemný pocit, keď idete po ulici a zrazu oproti sebe vidíte človeka, ktorý má na sebe rovnaký sveter? S   ručne vyrábaným oblečením sa toto faux pas nikdy nestane. Aj keď obľuba pletených doplnkov rýchlo rastie, každý výrobok je natoľko originálne, že ho nie je možné duplikovať.

Handmade v   sebe ale nesie oveľa viac, než len originalitu, jedná sa spôsob, ako povedať svetu, na čom vám záleží a aké máte v   živote priority.

ČO ZNAMENÁ HANDMADE?

Pojem handmade vo väčšine z   nás vyvolá hrejivý pocit z   predstavy práce robené s   láskou a zodpovedajúce kvalitou. Valná väčšina výrobkov je tvorená   tradičnými technikami   (háčkovanie, pletenie) bez nutnosti priemyselného spracovania, ktoré je riskantné nielen pre životné prostredie, ale aj pre človeka samotného.   Jedná sa o poctivú ručnú prácu, ktorá zaberie čas a ktorej výrobky nesú 100% originalitu.

Čo očakávať od handmade výrobkov:

            Originálny kúsok, ktorý nemožno duplikovať

            Počas výroby rešpektuje prírodu a nezaťažuje ju

            Výrobok si môžete obohatiť vlastnými nápadmi

            Každý kúsok v   sebe nesie vlastný príbeh

            Väčšina výrobkov pochádza priamo z   kraje výroby

            Nezameniteľná kvalita ručnej výroby

PREČO JE RUČNÁ VÝROBA TRENDY?

Obľuba ručne vyrábaného oblečenia a doplnkov je trend, ktorému prepadá čím ďalej viac ľudí. Prečo je tak populárne? Z   vývoja módneho priemyslu vieme, že bola móda vždy akýmsi odrazom ľudského spoločenstva a reagovala na to, čo sa v   danej dobe odohrávalo. Dnes tomu nie je inak.    Mnohonásobne vyššie percento ľudí odkrýva závoj textilného priemyslu a zisťuje, čo všetko stojí za výrobou jedného tričká z   Vietnamu alebo Číny.

Dnes nám oveľa viac záleží na tom, čo a od koho si kupujeme, ako fakt, či sa jedná o najnižšiu cenu. Kvalita, ekológia a poctivé remeslo sú odmenené miliónom zákazníkov, ktorým záleží na tom, čo sa s   nami deje a kam smerujeme.

3 DÔVODY, PREČO KUPOVAŤ HANDMADE OBLEČENIE

Výhod handmade oblečenie je veľa. Okrem toho, že sa odlíšite od svojich rovesníkov hrá úlohu aj fakt, že sa môžete na samotnej výrobe podieľať so svojimi vlastnými nápadmi a vý robok vám bude ušitý „na mieru“.

My sme pre vás vybrali 3 najvýraznejšie dôvody, prečo si myslíme, že stojí ručná výroba za vašu pozornosť.

1.JEDINEČNOST

Dnešný svet je preplnený obchody s   oblečením, do ktorých nemusíme ani chodiť, pretože ich stačí objednať na internete. Aj napriek tomu si v   posledných rokoch pletená móda získava čoraz väčšiu obľubu. Dôvodom je túžba po originalite. Čím ďalej viac ľudí sa chce odlišovať od svojho okolia, chce dať priechod svojej osobnosti a rozhodne nechce v rovnakom outfite stretnúť niekoho ďalšieho.

V   čase, keď vlastne ani poriadne nevieme, odkiaľ kupované oblečenie je, akým spôsobom bolo spracované a kto ho robil, tiahnu k   uvedomenie, že nám na týchto faktoroch záleží.

2.RESPEKT K   PRÍRODE

Stále vyššie percento ľudí si uvedomuje, ako je dôležité starať sa nielen jeden o druhého, ale aj celkovo o našu Zem. Vznikajú podporné programy, ako redukovať / eliminovať nadbytok plastov, zakladajú sa obchody bez obalu a zároveň nám záleží na kvalite a šetrné výrobe voči prírode.

Handmade oblečenie vychádza z   tradičného spôsobu spracovania oblečenie, je bez chemických farbív, väčšinou ho vyrába sami autori alebo „rodinné“ výrobne a neškodí prírode.   Oblečenie je navyše vyrábané z   prírodných materiálov a čím ďalej tým viac Zero waste.

3.PŘÍBĚH

Každý výrobok, ktorý dostanete si nesie svoj osobitý príbeh. Či už si zakúpite háčkované šaty alebo ručne pletený sveter,   s   handmade výrobkom získate aj kus autorovi duše. Takéto oblečenie nesie neoceniteľnú hodnotu a vnáša do celého outfitu čosi navyše, niečo, o čom viete len vy a autor, ktorý pre vás oblečenie vytvoril.

 

Close Menu
×
×

Cart